RADOM – Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej

Kościół pw. MB Bolesnej w Radomiu. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

KONTAKT:

DUSZPASTERZE:

• Proboszcz:
    • ks. mgr Gabriel Marciniak
  • Wikariusz:
    • ks. mgr Wojciech Kuropieska

MSZE ŚW.:

• Niedziele / Uroczystości:
    • 7.00;
    • 9.00;
    • 10.30;
    • 12.00;
  • Święta zniesione:
    • 7.00;
    • 16.30;
  • Dni powszednie:
    • 17.30 (w maju i październiku 17.00)

O PARAFII:

• Do parafii należą ulice:
    • Białobrzeska, Brandta, Chełmońskiego, Gomulickiego, Grójecka, Klejowa, Kołłątaja, Lelewela, 11 Listopada (bloki 2/4, 6/8), Mochnackiego, Mydlana, Niska, Ozdobna, Parkowa, Piaskowa, Radosna, Rodziny Winczewskich, Różana, Rybna, Stodolna, Solna, Szarych Szeregów, Śniadeckich, Warszawska 7 i 37, Wietrzna, Żwirowa, Żywa. Opieka duszpasterska nad mieszkańcami ulic: Nowowolska, Wójtowska, Jesienna, Tylna, Sąsiednia, Kopalniana, Warszawska (do ul. Rybnej i Karczemnego), 11 Listopada (do ulicy Nowowolskiej)
  • Odpusty:
    • MB Bolesnej (15 września)
  • Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu:
    • piątek po pierwszej sobocie miesiąca
  • Historia:

Parafia została erygowana 4 X 1987 r. przez bp. Edwarda Materskiego. Poświęcenie placu pod budowę kościoła dla dzielnicy Obozisko miało miejsce 31 V 1987 r. Staraniem ks. Jerzego Szpytmy wybudowano latem, w ciągu czterech miesięcy, tymczasowy drewniany kościół, który został poświęcony przez bp. Edwarda Materskiego 4 X 1987 r. Budowę murowanej świątyni rozpoczęto w kwietniu 2001 r.

MAPA DOJAZDU: