Dzień Dziecka Utraconego – Skarżysko-Kam.

Grób Dziecka Utraconego na cmentarzu w Skarżysku Kam. Foto: arch. parafii MB Miłosierdzia w Skarżysku Kam.
Kiedy:
15 październik 2018, poniedziałek@14:30 – 16:00
2018-10-15T14:30:00+02:00
2018-10-15T16:00:00+02:00
Gdzie:
Sanktuarium MB Ostrobramskiej w Skarżysku-Kam.
Wileńska 33
26-110 Skarżysko-Kamienna
Polska

Każdego roku w dniu 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Przywołuje on wspomnienie wszystkich dzieci, które zmarły na różnych etapach życia i z różnych przyczyn. W tym dniu myślą i modlitwą obejmujemy rodziców, którzy przeżyli niewyobrażalną tragedię, jaką jest śmierć dziecka.

Według statystyk każdego roku w Polsce doświadczeniem straty dziecka dotkniętych jest blisko pięćdziesiąt tysięcy rodzin. W tej grupie ponad czterdzieści tysięcy matek przeżywa poronienie, dwa tysiące dzieci rodzi się jako martwe, zaś kolejne pięć tysięcy umiera jeszcze przed ukończeniem osiemnastego roku życia z powodu chorób i wypadków.

Rodzicom przeżywającym utratę dziecka pragniemy nieść duchowe wsparcie, towarzysząc im w modlitewnym czuwaniu.

Dzień Dziecka Utraconego w Diecezji Radomskiej będzie obchodzony 15 października 2018 r. (w poniedziałek) w dwóch miejscach: w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej i w Parafii Świętej Rodziny w Radomiu:

• Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej
    • 14.30 – Msza Święta w intencji rodziców przeżywających śmierć dziecka;