Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w radomskiej Farze

2021-06-03T09:30:00+02:00
2021-06-03T11:30:00+02:00
Gdzie:
Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu (fara)
Rwańska 6
26-610 Radom
Polska

W czwartek, 3 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu publicznie wyznajemy naszą wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie uczestnicząc w procesji eucharystycznej.

W tym roku nie będzie procesji centralnej (z fary do katedry), ale procesja parafialna, która wyruszy po Mszy św. o godz. 9:30 i przejdzie ulicami: Rwańska, Rynek, Wolność, Szwarlikowska, Esterki, Rynek, Grodzka.

• Ołtarze będą przygotowane:
    • I ołtarz – ul. Wolność
    • II ołtarz – ul. Szwarlikowska
    • III ołtarz – Rynek
    • IV ołtarz – Fara

„Prosimy o udekorowanie trasy procesji w oknach i na balkonach. Ta dekoracja oraz udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas i przyznaniem się do Niego przed ludźmi. Otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Zachowajmy modlitewny charakter procesji i dystans 1,5 metra od siebie. W świątyni nadal obowiązuje nakaz zakrywanie ust i nosa.” – napisał w ogłoszeniach ks. proboszcz Mirosław Nowak.

Ksiądz proboszcz przypomina, że udział w procesji nie zastępuje obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy świętej. Msze św. w radomskiej farze będą odprawiane o godz. 7:30, 9:30, bezpośrednio po procesji, 12:30 i 18:00.

Przez oktawę Bożego Ciała procesje eucharystyczne wokół kościoła farnego będą się odbywać podczas nabożeństw o godzinie 17:30.