Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w radomskiej Katedrze

Henryka Sienkiewicza 13
26-610 Radom
Polska

W czwartek, 3 czerwca, obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu publicznie wyznajemy naszą wiarę w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie uczestnicząc w procesji eucharystycznej.

Uwzględniając sytuację epidemiologiczną w Polsce, zgodnie z komunikatem Biskupa Ordynariusza, nie będzie procesji ulicami naszego miasta, jak to bywało w latach poprzednich.

Po mszy świętej o godz. 12.30 transmitowanej przez Radio Plus Radom i Telewizję Dami wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy przygotowanych na placu katedralnym.

• Ołtarze na placu katedralnym przygotowują:
    • I – Ruch Domowego Kościoła
    • II – Akcja Katolicka i Margaretki
    • III – Młodzież katedralna
    • IV – Siostry Zakonne z terenu parafii katedralnej

„Pragniemy dołożyć wszelkich starań, aby procesja ta, choć w dużo skromniejszej oprawie ale wypadła godnie. Prosimy działające przy parafii grupy duszpasterskie o kontakt ze swoimi opiekunami i przygotowanie ołtarzy oraz samej procesji. Wszystkich parkujących na placu katedralnym prosimy, aby w uroczystość Bożego Ciała i przez okres oktawy nie wjeżdżać pojazdami na plac katedralny.” – napisał ks. kan. Krzysztof Ćwiek w ogłoszeniach parafialnych.

• Porządek mszy świętych w tym dniu – tak jak w niedziele, z tym, że nie ma Mszy świętej o godz. 13.30 i 20.00.
  • O godz. 17.00 – Nieszpory eucharystyczne, a na Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwy za kierowców i poświęcenie pojazdów.
  • Od piątku obchodzimy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez oktawę o godz. 17.00.