Zabrzmią dzwony w hołdzie ofiarom II wojny światowej

W niedzielę, 1 września, o godz. 14.00 we wszystkich kościołach Diecezji Radomskiej zabrzmią dzwony dla uczczenia ofiar II wojny światowej.

– W niedzielę, 1 września 2019 r., na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbędą się obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej z udziałem Prezydenta RP oraz delegacji zagranicznych. Zwieńczeniem uroczystości o godz. 14.00 będzie moment, w którym zabrzmi dźwięk specjalnie na tę okazję przygotowanego dzwonu z przesłaniem „Pamięć i Przestroga”. Z Sekretariatu Stanu Kancelarii Prezydenta RP wpłynęła prośbą do Księdza Biskupa, aby wspólnie upamiętnić ten ważny moment poprzez dźwięk dzwonów w całej diecezji o godz. 14.00. Będzie to także forma wspomnienia o ofiarach najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzkości i oddania hołdu polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili Ojczyzny. – informuje ks. prał. Edward Poniewierski, Kanclerz Kurii.