Zmarł ks. kan. Aleksander Makulski

Śp. ks. kan. Aleksander Makulski (1935-2020). Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W dniu 3 listopada 2020 r. zmarł ks. kan. Aleksander Makulski, duszpasterz Anglii, mieszkaniec Domu Księży Seniorów. Odszedł do wieczności mając 85 lat i 57 lat kapłaństwa.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą Świętą pogrzebową w piątek, 6 listopada, o godz. 11.00, w parafii Jedlińsk. Po Mszy św. pochowanie ciała na cmentarzu parafialnym w Jedlińsku.

Ks. kan. Aleksander Makulski urodził się 8 czerwca 1935 r. w Gutowskiej Woli (parafia Jedlińsk). Święcenia kapłańskie przyjął 26 maja 1963 roku w Poznaniu, w Towarzystwie Chrystusowym dla Polonii Zagranicznej. W 1988 roku został inkardynowany do Diecezji Sandomiersko-Radomskiej, a później Radomskiej. Przez wszystkie lata kapłaństwa posługiwał w duszpasterstwie w Anglii. W 2017 roku zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Radomiu.

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie! +

Przypominamy, że wszyscy kapłani diecezjalni zobowiązani są do sprawowania jednej Mszy Świętej za każdego zmarłego biskupa i prezbitera diecezji radomskiej (zob. Dokumenty II Synodu Diecezji Radomskiej, nr 480).