Radio „Plus” w Kozienicach

1942
Radio Plus Radom. Foto: ks. Zbigniew Niemirski / FOTO Gość

Już niedługo mieszkańcy Kozienic i okolic będą mogli słuchać Radia Plus Radom na częstotliwości 97,9 FM. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała trzecią częstotliwość radiową Diecezji Radomskiej.

– O częstotliwość w Kozienicach staraliśmy się od dłuższego czasu dlatego bardzo nas cieszy decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Chcemy wykorzystać najlepsze doświadczenie pracy naszych dziennikarzy lokalnych. Chcemy wsłuchiwać się w problemy, ważne sprawy, by podejmować je na antenie, a dzięki temu umożliwić również wszystkim słuchaczom poznawanie spraw, walorów turystycznych, przyrodniczych, kulturalnych, tego co dzieje się w Kozienicach – powiedział ks. Jacek Wieczorek, dyrektor Radia Plus Radom.

Wraz z rozszerzeniem zasięgu nadawania Radio Plus Radom nie tylko poszerzy ofertę tematyczną.

– Dzięki tej decyzji mieszkańcy Kozienic i okolic będą mogli słuchać naszych audycji, a rozgłośnia zobowiązała się rozszerzyć tematykę informacji oraz audycji publicystycznych o sprawy odnoszące się do spraw Kozienic, okolicznych gmin i parafii. – podaje Radosław Mizera, dziennikarz Radia Plus Radom.

W planach jest również otwarcie lokalnego oddziału redakcji.

– Decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji musi się jeszcze uprawomocnić. Po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń i uzgodnień będziemy mogli uruchomić nadawanie sygnału, a w międzyczasie otworzymy lokalny oddział redakcji w Kozienicach, do której ogłosiliśmy nabór na stanowisko dziennikarza reportera – wyjaśnia ks. Wieczorek.

Radio Plus Radom jest najstarszą niepubliczną stacją radiową w Radomiu. Rozpoczęła nadawanie 25 grudnia 1993 roku z inicjatywy bp. Edwarda Materskiego, ówczesnego Biskupa Radomskiego. Właścicielem rozgłośni jest Diecezja Radomska. Od 2003 roku należy do ogólnopolskiej sieci stacji radiowych „Plus”. Obecnie nadaje na dwóch częstotliwościach: 90,7 FM dla Radomia i centralnej części diecezji oraz 94 FM – dla części zachodniej i południowo-zachodniej i dociera do blisko pół miliona potencjalnych słuchaczy w Radomiu, Białobrzegach, Szydłowcu, Końskich, Opocznie, Przysusze, Iłży, Pionkach i Drzewicy. Radia Plus Radom można również słuchać w internecie (www.radioplus.com.pl).