„Mężni w wierze”. Spotkania dla mężczyzn

Krzyż z kościoła pw. św. Alberta w Radomiu. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W trwającym Roku Świętego Józefa, w Parafii Św. Brata Alberta w Radomiu (osiedle Prędocinek), odbywają się spotkania dla mężczyzn, ojców rodzin z cyklu „Mężni w wierze”.

„Mężni w wierze” to cykl 30 spotkań dla mężczyzn, ojców, które odbywają się w każdą środę w kościele św. Brata Alberta. Początek o godz. 20.00. Ze względu na pandemię jest możliwość skorzystania z transmisji online. Na naszej stronie parafialnej (www.albert.radom.pl) jest link do transmisji.

Zapraszamy mężczyzn, ojców, którzy chcą przewodzić w wierze, dawać przykład, pokazywać obraz ojcostwa, człowieka, który nie wstydzi się wiary. Tak było w naszej tradycji, że ojciec, mężczyzna prowadzi swoją rodzinę, swój dom do Boga, do wiary, do Kościoła. To zaproszenie kierowane jest do mężczyzn, ojców, nie tylko z naszej parafii, ale i z naszej diecezji.

Spotkanie rozpoczyna modlitwa wieczorna Kościoła, czyli nieszpory. Chcemy w ten sposób pokazać piękno modlitwy Psalmami, które pokazują piękno wnętrza człowieka i jego relacji z Bogiem. Po nieszporach konferencja przybliżająca biblijne postacie mężczyzn. Od praojca Adama, przez np. Kaina, Abla, Abrahama, Józefa, Mojżesza, Dawida, Salomona, po postacie z Nowego Testamentu, a także świętych mężczyzn z dziejów Kościoła. Po nieszporach i konferencji zawierzenie rodzin św. Józefowi. Konferencję prowadzą księża z parafii i zaproszeni Goście duchowni i świeccy.

Zapraszają:
Ks. Proboszcz Marek Janas