Pierwsze dni w Wiosce Świętych (La Villa de Los Santos)

– Bardzo cieszymy się z tego, że jesteśmy w tym mieście, które tłumacząc na język polski można przetłumaczyć Wioska Świętych (La Villa de Los Santos). To jest wezwanie dla nas wszystkich do świętości, byśmy kochali nie słowami, ale czynami. – mówił bp Piotr Turzyński.

I te słowa biskupa Piotra stały się zobowiązaniem dla młodzieży z naszej diecezji, która została bardzo gościnnie przyjęta przez mieszkańców La Villa de Los Santos w Diecezji Chitré.

Gospodarze przygotowali bardzo bogaty plan na czas „Dni w Diecezji”.

Pierwszy dzień rozpoczął się od Mszy św. w miejscowym kościele pw. św. Atanazego. Eucharystii celebrowanej w języku polskim i hiszpańskim przewodniczył bp Piotr Turzyński, który również wygłosił homilię.

W homilii bp Piotr wspomniał Sługę Bożą Annę Marię Moreno del Castillo (zwaną Niña Anita), której grób znajduje się w tym kościele w La Villa de Los Santos. Zmarła w 1977 roku Niña Anita jest szczególnie czczona w tej miejscowości za wielkie dzieła miłosierdzia, które przez jej ręce się dokonały. Wspomnienie jej osoby w kazaniu zostało przyjęte gromkimi brawami gospodarzy.

A potem poznawanie miejscowości pobytu w stylu Światowych Dni Młodzieży, czyli z tańcem i różańcem. Oprócz zwiedzana miejscowości, spotkań z mieszkańcami, śpiewu i tańca, był też czas na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia. Nie mogło też zabraknąć integracji sportowej; tym razem był to mecz w siatkówkę.

Wielkim przeżyciem dla mieszkańców jak i dla pielgrzymów było przywitanie w diecezji Chitré symboli, krzyża i ikony Światowych Dni Młodzieży.

Failed to get data. Error: