Baza informacji o parafiach

Pragniemy poinformować, że na naszej stronie jest już dostępna nowa pełna baza adresowa parafii Diecezji Radomskiej (zakładka „PARAFIE” w menu).

Informacje zostały pogrupowane w bloki:

• Kontakt – adres, telefony, e-mail i strona internetowa;
  • Duszpasterze – proboszcz, wikariusze, rezydenci;
  • Msze św. – w niedziele/uroczystości, święta zniesione i dni powszednie;
  • O parafii – miejscowości bądź ulice, które należą do parafii, odpusty, zgromadzenia zakonne, kaplice i krótka historia parafii.

Nowym elementem jest „MAPA DOJAZDU” do kościoła parafialnego (sprzężona z Mapami Google; z możliwością wyznaczenia trasy do kościoła).

Wizytówki parafii zostaną również zilustrowane zdjęciami kościołów.

Zachęcamy do korzystania z bazy, mając jednocześnie prośbę o przysyłanie informacji o wszelkich zmianach czy błędach.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że z dniem 1 lipca br. zostanie zawieszona archiwalna wersja strony diecezjalnej ze starą bazą danych (http://archiwum.diecezja.radom.pl/). Materiały z tej strony będą dostępne po wcześniejszym kontakcie mailowym.

Zapraszamy do współtworzenia Portalu Diecezji Radomskiej dzieląc się wiadomościami z życia parafii.