Kwarantanna u radomskich ojców bernardynów

621
Kościół pw. św. Katarzyny w Radomiu (oo. bernardyni). Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Jak informują na swej stronie internetowej „decyzją Sanepidu wspólnota klasztoru została poddana kwarantannie z powodu choroby COVID-19 jednego ze współbraci”, a kościół pw. św. Katarzyny pozostanie zamknięty do soboty, 17 kwietnia włącznie.

Oto treść komunikatu:

„OGŁOSZENIE!

Z przykrością informujemy, że od dnia 9 kwietnia do 17 kwietnia 2021 r., decyzją Sanepidu wspólnota klasztoru została poddana kwarantannie z powodu choroby COVID-19 jednego ze współbraci.

Do 17 kwietnia włącznie kościół zostaje zamknięty. W tych dniach nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu, spowiedzi oraz Mszy świętych o wyznaczonych godzinach. Intencje mszalne przyjęte na dany dzień, będą odprawiane bez udziału wiernych.

Wierni będą mogli uczestniczyć we Mszy św. jedynie 9 i 10 kwietnia oraz w dniach 12-17 kwietnia o godz. 18,30, które odprawią kapłani z zewnątrz (spoza wspólnoty klasztornej).

W Niedzielę 11 kwietnia, w Uroczystość Bożego Miłosierdzia, będzie możliwy udział we Mszy św. o godz. 11,00 oraz 18,30. Również te Msze św. odprawią kapłani z zewnątrz.

Nie będzie nocnego czuwania z 9 na 10 kwietnia br.!

Przepraszamy za zaistniałą sytuacji, prosimy o modlitwę i zapewniamy o naszej modlitwie w waszych intencjach.

Niech Pan Wam błogosławi!

o. Czesław Gniecki
gwardian

Radom, 9.04.2021 r.”