Niezwykła dekoracja u ojców franciszkanów w Skarżysku-Kam.

Dekoracja bożonarodzeniowa z kościoła oo. franciszkanów pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Skarżysku Kam. (2021).

To ona zwyciężyła w tegorocznej edycji Konkursu Bożonarodzeniowego. Czym zachwyciła internautów?

Oprócz stajenki betlejemskiej ze Świętą Rodziną, z pasterzami i trzema królami, autor dekoracji – o. Ireneusz Wierzchowski OFM Conv. – przygotował makietę Jerozolimy i Betlejem sprzed 2 tysięcy lat. Można w niej zobaczyć świątynię jerozolimską z placem przyświątynnym i portykiem Salomona, twierdzę Antonia, w której rezydował Poncjusz Piłat oraz pałac i amfiteatr Heroda. W tle prezentuje się akwedukt, a nad Grotą Narodzenia widzimy domy mieszkańców Betlejem. Budowa trwała dwa miesiące.

– Rozpocząłem 2 listopada. Wykorzystałem kilkanaście zgrzewek styropianu i 2,5 tysiąca wykałaczek, które jeszcze łamałem na pół, aby zaoszczędzić. Podstawowym narzędziem był nóż do filetowania ryb, który jest wystarczająco ostry, aby ciąć styropian. Projekt mam w głowie, więc trudno mi było nawet angażować kogoś do pomocy, choć młodzież chętnie włączała się w prace. – mówi o. Ireneusz.

Na zdjęcia prezentujące niezwykłą dekorację z franciszkańskiego kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Skarżysku-Kamiennej oddano 3184 głosów, co dało w sumie 13846 punktów.

Na drugim miejscu znalazła się Parafia Opatrzności Bożej w Radomiu. Dekorację przygotowała Pielgrzymkowa Grupa Parafialna wraz z ks. Maciejem Jakubowskim, który wykonał zdjęcia. Na zdjęcia oddano 1664 głosów, co dało 7276 punktów.

Stajenka betlejemska z parafii pw. Opatrzności BożStajenka betlejemska z parafii pw. Opatrzności Bożej w Radomiu (2021). ej w Radomiu.

Na podium znalazła się również dekoracja z kościoła pw. Zwiastowania NMP w Rudzie Malenieckiej. Dekorację wykonali parafianie z Dęby, a zdjęcia nadesłał ks. Paweł Węgrzynowski, proboszcz. Na tę dekorację oddano 1257 głosów (4721 punktów).

Dekoracja bożonarodzeniowa z kościoła pw. Zwiastowania NMP w Rudzie Malenieckiej (2021).

W pierwszej dziesiątce znalazły się również:

• Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach – 4058 punkty / 951 głosy
  • Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie (dekoracja przy kościele) – 3445 punkty / 765 głosy
  • Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Machorach (dekoracja przy kościele) – 3404 punkty / 932 głosy
  • Parafia pw. Nawiedzenia NMP w Lisowie – 2927 punkty / 739 głosy
  • Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Machorach (dekoracja w kościele) – 2851punkty / 781 głosy
  • Sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole – 2354 punkty / 642 głosy
  • Parafia pw. NSJ w Nadolnej – 2271 punkty / 779 głosy

Dziękujemy Autorom zdjęć (nadesłano ich 120 z ponad 40 miejsc) i wszystkim Budowniczym dekoracji – to Waszą pracę mogliśmy wspólnie podziwiać rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia.

Dziękujemy również tysiącom Internautów, którzy oddali głosy, a było ich blisko 19 tysięcy, (dokładnie 18756).

Tradycyjnie zapraszamy na kolejną edycję konkursu już w grudniu tego roku.

Failed to get data. Error:

Failed to get data. Error: