Noworoczne spotkanie Akcji Katolickiej

Biskupowi Markoi Solarczykowi życzenia składa p. Teresa Połeć, prezes DIAK. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Członkowie Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej naszej diecezji spotkali się w Jedlni. Noworocznemu spotkaniu przewodniczył bp Marek Solarczyk.

Pierwszym punktem była Msza św. w kościele pw. św. Mikołaja, której przewodniczył Biskup Radomski, a koncelebrowali m.in. ks. Andrzej Jędrzejewski, asystent Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej oraz księża asystenci Parafialnych Oddziałów AK.

W homilii bp Marek nawiązał do odczytanego fragmentu Ewangelii o Jezusowym cudzie rozmnożenia chleba i ryb. Zwrócił uwagę, że członkowie stowarzyszenia mają być jak apostołowie, którzy będą dzielić się z innymi.

– Czy macie coś do jedzenia, pyta Chrystus. Czym ty się karmisz? Macie pięć chlebów i dwie ryby, bo przygotowaliście to na pokarm dla siebie. Podzielcie się tym z innymi. I tutaj próbujemy to odnieść do naszej wspólnoty, do tej misji, której każdy pragnie, aby była zrealizowana we wspólnocie naszego Kościoła radomskiego. Jesteśmy jak ci uczniowie, którzy towarzyszą Jezusowi. Wokół nas jest mnóstwo ludzi, którzy żyją obok, którzy żyją z nami, który – może, jak i ci z dzisiejszej Ewangelii – przyszli, aby posłuchać Jezusa. Może za bardzo do końca się nie przejęli, ale są, są blisko, są na wyciągnięcie ręki, są na tyle dostrzegalni, że człowiek jest w stanie zauważyć ich pragnienia lub stan ich życia związany z tym, że są głodni, i z tym, że mogą osłabnąć. I jest wrażliwość. Nie chcemy tego, aby im się stała krzywda. Chcemy, aby to wszystko, co jest związane z Bogiem dla nas, było również dla nich – mówił ordynariusz.

Bp Marek Solarczyk, homilia:

Na zakończenie Eucharystii bp Marek Solarczyk wręczył pani Teresie Połeć nominację na drugą kadencję prezesa Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej.

– Cieszymy się, że w dniu pierwszej rocznicy prawnego objęcia władzy w diecezji nasz Ordynariusz jest z Akcją Katolicką. Chcemy być jak kamienie – każdy z nas inny, ale podobny i potrzebny; jak kamienie, które budują Chrystusowy Kościół. Chcemy służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. – powiedziała prezes radomskiego DIAK.

Pani Teresa podzieliła się również projektami, w które zaangażuje się lub będzie organizować w tym roku Akcja Katolicka. Będzie to m.in. pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę i do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz regaty żeglarskie, ale również konkurs pieśni i poezji patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”, który powraca po covidowej przerwie.

– Chcemy, a właściwie już włączyliśmy się w prace zespołów synodalnych, które organizowane są w parafiach – podsumowuje pani prezes.

Druga część odbyła się w Centrum Ewangelizacyjnym „Zacisze” w Jedlni. Tu uczestników spotkania przywitał kolędami chór z parafii pw. św. Stefana w Radomiu, który również prowadził śpiewy podczas Mszy św. Nie zabrakło przełamania się opłatkiem i życzeń świątecznych, które złożyli bp Marek i ks. Jędrzejewski.

Failed to get data. Error: